PL   |   EN

Halo Zetki - oglądaj debatę 10.01.2024 10:00

Halo Zetki - oglądaj debatę 10.01.2024 10:00
W środę 10 stycznia organizujemy Klimatyczny Tygiel Ekspertów, by w niezobowiązującej atmosferze wspólnie zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania. Gospodarzami spotkania są Lata Dwudzieste we współpracy z Kantar Polska, agencją Profeina, Swarmcheck oraz Adres Media.

Młodzi ludzie, znacznie częściej niż reszta społeczeństwa, deklarują, że katastrofa klimatyczna to nie ich problem i że to inni powinni się nim zająć. Obojętność na kwestie klimatyczne wpisuje się w często opisywaną bierność i niechęć do angażowania się w życie społeczne.

Po sukcesie frekwencyjnym ostatnich wyborów, rozgorzała dyskusja, co skłoniło młodych wyborców do tak licznego, bezprecedensowego ruszenia do urn. Wcześniejsze badania pokazywały wszak, że młodzi ludzie nie interesują się polityką i nie mają ochoty na aktywność społeczną. Czy tłumy w lokalach wyborczych w październiku 2023 to jednorazowy zryw, czy też jaskółka zmian zaangażowania młodych w życie społeczne? Czy z młodymi można rozpocząć dialog o poradzeniu sobie ze zmianą klimatu?

Jak mówić do młodych o klimacie i środowisku, żeby zmienili swoje postawy i wybory (nie tylko te polityczne)? 
Jakimi kanałami najlepiej do nich dotrzeć? 
Kto jest dla nich wiarygodnym źródłem informacji?

TRANSMISJA ONLINE (aktywna 10.01 od 10:00)

PROGRAM ORAZ WIĘCEJ INFORMACJI

Wydarzenie nie wymaga rejestracji. 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl