PL   |   EN

Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca

Polska jutra. Zielona transformacja  nowe technologie  współpraca
Polska jutra. Zielona transformacja – nowe technologie – współpraca – tak brzmi hasło przewodnie XVI Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 16 października br. w godzinach 9:30-19:00.

W tym roku będziemy debatować nad Polską jutra – w kontekście nowego rozdania kart, jakie ma teraz miejsce w Europie i na świecie oraz w nawiązaniu do nowych trendów technologiczno-rozwojowych. W sposób szczególny będziemy rozważać wyzwanie wielkiej zielonej transformacji. Jaki zakres przyjmie i jak będzie głęboka? Jak ją przeprowadzić i jak na niej zarobić? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi na sesji tematycznej pt. Jak sprostać wyzwaniom ekologiczno-klimatycznym i uniknąć regresu gospodarczego? 

Udział w niej wezmą: prof. Maciej Chorowski, Prezes Zarządu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Jan F. Staniłko, niezależny ekspert ds. innowacji, b. Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju, Andrzej Halesiak, ekspert ds. gospodarczych, Członek Rady Programowej KO oraz Katarzyna Zawodna-Bijoch, Prezes Skanska Commercial Development Europe, Wiceprzewodnicząca Rady Programowej KO.

W związku z trwającą cały czas pandemią, tegoroczny Kongres organizowany jest w formule hybrydowej. Liczba fizycznych miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa w Kongresie online – transmisja na Facebooku i YouTube Kongresu Obywatelskiego. Program i rejestracja na stronie www.kongresobywatelski.pl

 


Kongresy Obywatelskie odbywają się od 2005 roku, w 15. edycjach tego wydarzenia wzięło dotychczas udział ponad 14 000 uczestników ze wszystkich regionów Polski (rokrocznie są to przedstawiciele od 130 do 200 miejscowości) oraz ponad 1000 panelistów.

Kongres jest właściwie jedynym miejscem w Polsce, gdzie spotykają się i dyskutują osoby o zróżnicowanych poglądach ideowo-politycznych, przedstawiciele różnych środowisk, branż, pokoleń i miejscowości. 

Tę różnorodną wspólnotę Kongresu Obywatelskiego łączy namysł nad rozwojem Polski i strategicznymi wyzwaniami. W „debacie pisanej” odbywającej się pomiędzy fizycznymi spotkaniami w ramach thinklettera Idee dla Polski, aktywnie uczestniczy blisko 8000 odbiorców z całej Polski.

Tagi

Stworzone przez allblue.pl