PL   |   EN

Jak otrzymać wsparcie na etapie przygotowania projektu i wyboru sposobu finansowania?

Jak otrzymać wsparcie na etapie przygotowania projektu i wyboru sposobu finansowania?
Wszystkie samorządy mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia oferowanego w ramach finansowanej przez Komisję Europejską inicjatywy pn. Rynek Inteligentnych Miast (Smart Cities Marketplace) oraz z małych grantów programu Scalable Cities, który trwa do 26 kwietnia.

Miasta, gminy i ich związki otrzymują dostęp do wszechstronnego wsparcia na każdym etapie przygotowania i poszukiwania finansowania dla projektów z obszaru zrównoważonej energii i wdrażania inteligentnych rozwiązań: od prostych działań inwestycyjnych w termomodernizację budynków, po kompleksowe działania rozwojowe z wielu dziedzin gospodarki miejskiej. Komisja oferuje bezpłatne wsparcie prawne, techniczne, administracyjne i finansowe.

Projekty powinny odpowiadając na współczesne wyzwania klimatyczne i społeczne. Rodzaj wsparcia jest dopasowany do specyficznych potrzeb i wyzwań danego miasta w celu przyspieszenia i ułatwienia realizacji projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju i inkluzyjności. 

Organizatorzy zapraszają do wysłania formularza aby uzyskać wsparcie w doprowadzenia projektów do etapu finansowania. Po przesłaniu zgłoszenia samorządy otrzymają propozycję formatu wsparcia, m.in.: 

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami, oferujące pomoc techniczną i doradztwo na każdym etapie projektu.
  • Wydarzenia sieciujące i spotkania z przedstawicielami instytucji finansowych, które są okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów między samorządami a potencjalnymi partnerami i inwestorami (nie ma obowiązku nawiązania współpracy z inwestorami w wyniku zorganizowanych spotkań).
  • Szkolenia, warsztaty i webinaria, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę na temat nowych technologii, metod finansowania projektów oraz najlepszych praktyk z całej Europy.

Konsultacje z inwestorami i warsztaty (ang. masterclass) dotyczące tzw. bankowalności projektów ułatwią dopracowanie inwestycji finansowanych także w ramach KPO lub z krajowych pożyczek oraz zaplanowanie kolejnych projektów.

Więcej informacji nt. Rynku Inteligentnych Miast: broszura informacyjna

Tagi

Stworzone przez allblue.pl