PL   |   EN

Zapraszamy na debatę „Zielony, purpurowy czy szary – wodór w gospodarce neutralnej dla klimatu”

Zapraszamy na debatę Zielony, purpurowy czy szary  wodór w gospodarce neutralnej dla klimatu
Zbliża się kolejna debata online organizowana przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju. Już 28 października o 11:00 spotkamy się z zaproszonymi ekspertami, by porozmawiać o przyszłości wodoru w gospodarce Europy – zwłaszcza Polski i Niemiec. W spotkaniu wezmą udział specjaliści z obu krajów.

Zarówno Polska, jak i Niemcy przedstawiły w zeszłym roku krajowe strategie określające cele i działania na rzecz niskoemisyjnej gospodarki wodorowej. Co dokładnie zawierają te dokumenty? Jakie są możliwości pozyskiwania i wykorzystania wodoru w transporcie, energetyce oraz przemyśle w obu tych państwach? Czy zielony wodór rzeczywiście pomoże nam osiągnąć neutralność klimatyczną? Wszystkie te kwestie poruszymy podczas internetowej debaty w przyszły czwartek, 28 października, o godzinie 11:00.

Spotkanie przygotowane przez Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla będzie można obejrzeć w Internecie. Transmisja pojawi się na portalu Chrońmy Klimat oraz na stronie wydarzenia na Facebooku. Ze względu na obecność zagranicznych gości zapewniamy widzom tłumaczenie symultaniczne. Po zakończeniu dyskusji zostanie również udostępnione nagranie.

W tematykę prelekcji wprowadzą Państwa dr Wojciech Szymalski (Instytut na rzecz Ekorozwoju) oraz Joanna Maria Stolarek (Fundacja im. Heinricha Bölla). Następnie głos zabiorą zaproszeni goście. Dr hab. inż. Maciej Chaczykowski z Politechniki Warszawskiej przekaże nam podstawowe informacje na temat wodoru, a o strategiach wodorowych przyjętych przez Polskę i Niemcy opowiedzą Szymon Biliński (Ministerstwo Klimatu i Środowiska) i dr Rainer Quitzow (Instytut Zaawansowanych Badań nad Zrównoważonym Rozwojem w Poczdamie). Ostatnią prelegentką będzie Jesse Scott z Agora Energiewende, która omówi temat potencjału zielonego wodoru w gospodarce obu krajów i przedstawi aktualne prognozy dotyczące jego wykorzystania. Półtoragodzinną część wykładową zamknie krótka sesja pytań i odpowiedzi.

Listopadowa debata jest organizowana przy wsparciu finansowym i współpracy Biura Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie oraz jest częścią projektu LIFE_UNIFY dofinansowanego przez program LIFE Komisji Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Tagi

Stworzone przez allblue.pl