PL   |   EN

Bardzo tanio i ekologicznie – koleją po Polsce!

Bardzo tanio i ekologicznie  koleją po Polsce!
Inflacja szaleje, benzyna drożeje a na kolei duża obniżka cen. PKP Intercity, państwowa spółka prowadząca większość pociągów w relacjach międzymiastowych i międzynarodowych właśnie wprowadziła promocyjny cennik pod nazwą „Łowcy promo”. Z Warszawy do Krakowa możesz jechać nawet za 19 złotych. Promocje łączą się z ustawowymi zniżkami.

Jak to promocjami nie można się spodziewać, że w niskiej cenie pojadą wszyscy, ale takiej promocji kolejowych biletów już dawno nie było. Promocyjna taryfa składa się z aż 5 progów biletów w niższej niż zwykle cenie. Najwyższą obniżkę możemy otrzymać w taryfie Super Promo w pociągach typu TLK oraz IC, gdzie nawet podróżując przez całą Polskę (1000 km) wydamy co najwyżej 29 złotych (bez zniżek ustawowych). Przykład na załączonym obrazku. 

Znaczne obniżki można otrzymać nawet na pociągi EIP, czyli popularne Pendolino, ale tylko na wybranych odcinkach. Z Warszawy za maksimum 49 złotych można dojechać do Zabrza czy Zawiercia, a więc na Śląsk, lub do Włoszczowej. Za 59 złotych EIP może nas zawieść do samego Wrocławia, a to ponad 300 km i zaledwie 4 godziny jazdy. 

Nie będzie zaskoczeniem, że czym wcześniej kupimy bilet na pociąg, tym taniej zapłacimy. Od teraz progami czasowymi dla niższych cen biletów są 45, 30 i 15 dni przed odjazdem pociągu. Jednak nawet na kilka godzin przed odjazdem mogą się znaleźć bardzo tanie bilety na podróż, którą akurat potrzebujemy zrealizować. 

Warto wiedzieć, że promocyjne bilety są dostepna także na pociągi w wybranych relacjach międzynarodowych. Aktualnie trwa promocja na pociągi na Węgry i Słowację, czyli do Bratysławy i Budapesztu. Bilety można kupić w tych relacjach już za 9,90 EUR lub 19,90 EUR.

Wszystkie promocje można znaleźć na specjalnej podstronie portalu www.intercity.pl: https://www.intercity.pl/pl/lowcypromo/.

Jedź koleją, bo to nawet 8 razy mniej emisji gazów cieplarnianych niż samochodem osobowym. Coś o tym pisaliśmy, np. tu: https://www.chronmyklimat.pl/gospodarka/1516-emisje-z-transportu-w-warszawie-na-tle-innych-krajow

Tagi

Stworzone przez allblue.pl