PL   |   EN

Webinar: Dostawy ostatniej mili w miastach – jak zapewnić ich bezemisyjność, efektywność, wygodę

Webinar: Dostawy ostatniej mili w miastach  jak zapewnić ich bezemisyjność, efektywność, wygodę
Termin: czwartek, 7 lipca 2022, godz. 11:00 -13:00. Podczas spotkania będziemy stosować regułę Chatham House. Opublikowana będzie relacja ze spotkania, z wnioskami i prezentacjami, ale bez bezpośrednich cytatów. Link do wydarzenia otrzymają osoby zarejestrowane.

LINK DO REJESTRACJI

Na wydarzeniu, organizowanym przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych, przy jednym wirtualnym stole spotkają się przedstawiciele samorządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki. Zależy nam na przeprowadzeniu konstruktywnej dyskusji o tym, co jest potrzebne, by dostawy ostatniej mili w miastach odpowiadały na potrzeby mieszkańców, nie zanieczyszczały powietrza i nie podnosiły poziomu hałasu, nie wpływały negatywnie na klimat, a jednocześnie nie komplikowały realizacji usług i nie podnosiły nadmiernie kosztów po stronie biznesu.

Jesteśmy przekonani, że te dostawy mogą być efektywne kosztowo i energetycznie, a ich negatywny wpływ na środowisko może być ograniczony. Potrzebny jest jednak konstruktywny dialog między samorządami a biznesem, w tym przede wszystkim firmami dostawczymi, logistycznymi i sektora e-commerce. Samorządy powinny dowiedzieć się, co ułatwi firmom zazielenianie i porządkowanie logistyki, a firmy – poznać punkt widzenia przedstawicieli urzędów miast i mieszkańców odnośnie organizacji dostaw.
 
Współpraca przy rozwijaniu i upowszechnianiu dobrych praktyk w tym zakresie będzie korzystna dla mieszkańców, firm, samorządów i środowiska. Dlatego mam nadzieję, że mimo rozpoczynających się wakacji część z Was znajdzie trochę czasu, by wziąć udział w konstruktywnej dyskusji.

W programie:

- Wypowiedzi wprowadzające przedstawicieli środowiska pozarządowego, samorządowego, biznesowego i naukowego: dr Maria Matusiewicz, Adiunkt w Katedrze Polityki Transportowej i Integracji Gospodarczej, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego; Paweł Kimel, Inspektor z Wydziału Inwestycji, Referat Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Gdyni; Jacek Mizak z Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych; Krzysztof Poznański, Kierownik ds. floty i programów kurierskich, DHL.
- Dyskusja z uczestnikami reprezentującymi samorządy, biznes, naukę i środowisko pozarządowe

Stworzone przez allblue.pl