ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Szkolenie dotyczące finansowania projektów LIFE – 9 stycznia w NFOŚiGW (20683)

2018-12-24

Drukuj
galeria

źródło: NFOŚiGW

Aspekty finansowe wniosków o dofinansowanie z Programu LIFE 2018 i 2019 w podprogramie na rzecz środowiska oraz realizacja projektów – to tematy bezpłatnego szkolenia, na które 9 stycznia 2019 r. zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestnicy spotkania mogą też liczyć na indywidualne konsultacje.

Na szkolenie z programu LIFE należy zgłaszać się do 7 stycznia 2019 r. do godz. 12:00 za pomocą formularza na stronie:http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie-life---9-stycznia-2019/. Spotkanie z ekspertami NFOŚiGW odbędzie się w siedzibie Narodowego Funduszu w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 3A.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do: wnioskodawców, którzy otrzymali zaproszenie Komisji Europejskiej do złożenie pełnego wniosku LIFE w terminie do 30 stycznia 2019 r. (II faza naboru 2018 w podprogramie działań na rzecz środowiska); wnioskodawców, którzy planują aplikować w naborze 2019 oraz beneficjentów Programu LIFE, którzy obecnie realizują projekty.

Eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programu LIFE przedstawią zasady dotyczące aspektów finansowych w zakresie składania wniosków oraz realizacji projektów w obszarach priorytetowych podprogramu działań na rzecz środowiska. Są to: ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami, przyroda i różnorodność biologiczna, zarządzanie i informacja w zakresie środowiska.

Ważne, aby uczestnicy szkolenia zapoznali się wcześniej z wytycznymi dla wnioskodawców oraz zasadami oceny wniosków dla ww. podprogramu, co ułatwi aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Materiały te dostępne są na stronie Komisji Europejskiej w tzw. pakiecie aplikacyjnym: http://ec.europa.eu/environment/life/funding/life2018/traditional/index.htm. P

Przetłumaczone wersje tych materiałów znaleźć można na polskiej stronie Programu LIFE: http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/tlumaczenia-/.

źródło: materiały prasowe NFOŚiGW


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej