PL   |   EN

Energetyka społeczna. Czyli jak wziąć wytwarzanie energii w swoje ręce?

Energetyka społeczna. Czyli jak wziąć wytwarzanie energii w swoje ręce?
źródło : Polska Zielona Sieć
Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć przygotował i opublikował niezwykle ciekawą, kompleksową i przystępnie napisaną publikację – przewodnik: „Energetyka społeczna. Czyli jak wziąć wytwarzanie energii w swoje ręce."

W sposób praktyczny opisuje zagadnienia, z którymi zmierzy się każdy – zarówno indywidualnie, jak i w grupie – kto będzie przymierzał się do zbudowania społeczności energetycznej.

Publikacja przystępnie tłumaczy, czym jest energetyka społeczna, jakie działania może obejmować i jakie przybierać formy organizacyjne i prawne. Zwraca też uwagę na bardzo istotny aspekt współpracy społeczności energetycznych z samorządem i władzami regionalnymi.

Podpowiada również, jak dokonać wyboru najodpowiedniejszej technologii dla naszej społeczności energetycznej i charakteryzuje po kolei każdą z nich – wiatr, słońce, wodę i biomasę.

Mogą Państwo pobrać e-book ze strony www.wiecejnizenergia.pl - poznają Państwo pierwsze praktyczne kroki tworzenia społeczności energetycznej, dowiedzą się, jak przygotować biznesplan, zdobyć niezbędne finansowanie oraz dostęp do sieci elektroenergetycznej.

Pobierz e-book

Chcecie założyć własną wspólnotę energetyczną a nie wiecie od czego zacząć?

Duża dawka instrukcji, praktycznych porad i przykładów – ciekawych historii zakończonych sukcesem – które wszystkim chętnym i odważnym pomogą stworzyć i rozwinąć własną lokalną, wspólnotę energetyczną wykorzystującą odnawialne źródła energii – elektrycznej lub cieplnej.

 

Źródło: Polska Zielona Sieć

Stworzone przez allblue.pl