W sposób praktyczny opisuje zagadnienia, z którymi zmierzy się każdy – zarówno indywidualnie, jak i w grupie – kto będzie przymierzał się do zbudowania społeczności energetycznej.
Publikacja przystępnie tłumaczy, czym jest energetyka społeczna, jakie działania może obejmować i jakie przybierać formy organizacyjne i prawne. Zwraca też uwagę na bardzo istotny aspekt współpracy społeczności energetycznych z samorządem i władzami regionalnymi.
Podpowiada również, jak dokonać wyboru najodpowiedniejszej technologii dla naszej społeczności energetycznej i charakteryzuje po kolei każdą z nich – wiatr, słońce, wodę i biomasę.
Mogą Państwo pobrać e-book ze strony www.wiecejnizenergia.pl - poznają Państwo pierwsze praktyczne kroki tworzenia społeczności energetycznej, dowiedzą się, jak przygotować biznesplan, zdobyć niezbędne finansowanie oraz dostęp do sieci elektroenergetycznej.
Chcecie założyć własną wspólnotę energetyczną a nie wiecie od czego zacząć?
Duża dawka instrukcji, praktycznych porad i przykładów – ciekawych historii zakończonych sukcesem – które wszystkim chętnym i odważnym pomogą stworzyć i rozwinąć własną lokalną, wspólnotę energetyczną wykorzystującą odnawialne źródła energii – elektrycznej lub cieplnej.
Źródło: Polska Zielona Sieć