PL   |   EN

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata, czyli kolejna edycja World Cleanup Day w Polsce

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata, czyli kolejna edycja World Cleanup Day w Polsce
Już 17 września odbędzie się kolejna edycja World Cleanup Day, czyli Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata. To wyjątkowy dzień w roku, gdy mieszkańcy całego świata sprzątają naturę w swoich krajach! Organizatorem akcji w Polsce zostało po raz kolejny Planet Heroes.

World Cleanup Day to cykliczna impreza realizowana w aż 191 krajach. Idea narodziła się w Estonii w 2008 roku, kiedy to 50 tys. osób w całym kraju zbierało śmieci przez 5 godzin. Od tamtej pory projekt rósł, dołączały do niego kolejne państwa i organizacje, a do jego organizacji angażowało się coraz więcej wolontariuszy z całego świata. W roku 2020, mimo pandemii sprzątało już 11 milionów osób!


W tym roku World Cleanup Day odbędzie 17 września. Miliony ludzi na całym świecie wyjdą do lasu, na plażę lub do parku, by pozbierać śmieci, które zatruwają i zanieczyszczają naturę, a które zostawiliśmy my — ludzkość. To ważne, by w ten jeden dzień w roku przypomnieć sobie i innym, a zwłaszcza dzieciom, że o Ziemię dbać trzeba codziennie.


Posprzątaj śmieci i zostań #PlanetHero

Również Polska będzie sprzątać 17 września – tegoroczna edycja WCD zorganizowana zostanie w kilku miejscach w Polsce pod patronatem UNEP Grid Warszawa. Do wydarzenia znów dołączą firmy, szkoły, organizacje pozarządowe i mieszkańcy miast w całym kraju — sprzątać będą miasta: Warszawa (dzielnica Wisła), Wrocław, Poznań oraz Lublin.


Patronem medialnym wydarzenia zostały RMF FM oraz Nowiny24.

źródło: https://www.worldcleanupday.org/?gclid=Cj0KCQjw39uYBhCLARIsAD_SzMTdHTgQLAtazLsjU-HmTVvnHhn0keKb-HGqNM-eHz3dGLTGwsie-78aAif_EALw_wcB

 

Stworzone przez allblue.pl