PL   |   EN

CIEPŁA ZIMA - Start nowej kampanii Polskiej Zielonej Sieci

CIEPŁA ZIMA - Start nowej kampanii Polskiej Zielonej Sieci
źródło : Polska Zielona Sieć
Polska Zielona Sieć rusza z kampanią „Ciepła zima”. Stowarzyszenie przygotowało serię animowanych historii, które pokazują różne sposoby na obniżenie rachunków za energię.

Rysunkowe przygody Tomka i Ani pomagają postawić pierwszy krok na drodze do poprawy efektywności energetycznej mieszkania. Pierwszy film dedykowany jest właścicielom domków jednorodzinnych. W przyszłym tygodniu pojawi się animacja dla członków spółdzielni mieszkaniowych, a za dwa tygodnie opublikujemy odcinek poświęcony spółdzielniom energetycznym.

- Zależy nam na pokazaniu różnych możliwości, dlatego w ramach cyklu pojawi się także historia sąsiadów, którzy zakładają spółdzielnie energetyczną - mówi Karolina Skórka z Polskiej Zielonej Sieci. - Rachunki za energię są bardzo wysokie, a prognozy nie napawają optymizmem. Dlatego warto już teraz podjąć działania z myślą o kolejnym sezonie grzewczym - dodaje.

Animacjom towarzyszy przewodnik online z listą programów wspierających efektywność energetyczną. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na audyt energetyczny, wymianę źródła ciepła i termomodernizację.

- To naczynia połączone i wykorzystanie obecnych możliwości finansowania tych przedsięwzięć może dać większe poczucie stabilności i bezpieczeństwa w kontekście nieprzewidzianych np. geopolitycznych wydarzeń wpływających na rosnące ceny energii - wyjaśnia Alicja Piekarz z Polskiej Zielonej Sieci. - Zainteresowanie się poprawą parametrów energetycznych swojego domu czy mieszkania i aktywne podejmowanie działań związanych z oszczędzaniem energii monitorowaniem/kontrolowaniem ucieczki ciepła z domu oprócz finansowych, daje także szereg innych korzyści. Ma to pozytywny wpływ na otoczenie, m.in. na jakość powietrza. Powoduje także wzrost świadomości, jeśli chodzi o sposób korzystania z energii i zarządzania nią - dodaje ekspertka.

Wykaz funduszy dostępny jest na stronie www.zielonasiec.pl

Animacje publikowane będą na portalu oraz w mediach społecznościowych Polskiej Zielonej Sieci

Tagi

Stworzone przez allblue.pl