PL   |   EN

Transformacja systemu żywności - kto stoi na czele zmiany na talerzach?

Transformacja systemu żywności - kto stoi na czele zmiany na talerzach?
źródło : Green REV Institute
Już 21 września 2023 roku o godzinie 16:00 w ramach European Vegan Summit, odbędzie się organizowany przez Green REV Institute wraz z Future Food 4 Climate kolejny, czwarty już panel z udziałem osób eksperckich, decyzyjnych oraz aktywistycznych. Dyskusja pt. “Food system transition. The invisible hand of the market? Politicians? Both?”

Dyskusja pt. “Food system transition. The invisible hand of the market? Politicians? Both?” będzie poświęcona transformacji systemu żywności oraz temu, jak powinno wyglądać liderstwo na rzecz zrównoważonego systemu żywnościowego. Panel zostanie poprowadzony przez Milenę Kubiczek -  studentkę Stosunków Międzynarodowych UMK, toruńską działaczkę, współtwórczyni RUCHU zaNIEdbani, asystentkę społeczną, absolwentkę pierwszej edycji Green Advocacy Academy. 

European Vegan Summit jest jedynym takim wydarzeniem na skalę globalną, która łączy kropki pomiędzy prawami zwierząt, prawami człowieka, klimatem i bioróżnorodnością. Jest to platforma, która łączy osoby eksperckie, osoby decyzyjne, osoby aktywistyczne oraz media z całego świata na rzecz poszerzania debaty w zakresie transforamcji systemu żywnościowego. Tegoroczna edycja będzie w pełni w języku angielskim, online i odbędzie się w dniach 19-21 września. Streaming dostępny będzie na stronie European Vegan Summit oraz FB Green REV Institute.

Pełen program European Vegan Summit można znaleźć tutaj.

W panelu udział wezmą: 

  • Eleonora Evi - członkini the Italian Parliament oraz  współrzeczniczka  "Europa Verde". Jako członkini Parlamentu Europejskiego walczyła o prawa zwierząt, a także o zmianę systemu żywienia. 
  • MEP Francisco Guerreiro - niezależny portugalski członek Parlamentu Europejskiego z Grupy Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie. Jest członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE (AGRI). 
  • Mark de Haan - jako senior member ds. Unii Europejskiej, jest aktywnie zaangażowany w TAPP Coalition, koalicję skoncentrowaną na wypracowaniu sprawiedliwych cen produktów pochodzenia zwierzęcego. 
  • Matthias Lambrecht jest działaczem w zespole ds. rolnictwa Greenpeace w Niemczech. Zarządza kampaniami ukierunkowane na zredukowanie udziału zwierząt tzw. hodowlanych w rolnictwie oraz nadmiernej konsumpcji mięsa i nabiału. 
  • Ronja Berthold - jest dyrektorką do spraw publicznych European Vegetarian Union’s (EVU). Ronja ma tytuł magistry z zarządzania organizacjami  Non-profit i z zarządzania publicznego.  
  • Ziggy Klazes - jest dziennikarką i członkinią Rady Miasta Haarlem od 2014 roku. Jest wiceprzewodniczącą rady miejskiej i członkinią prezydium. Jej główne działania skoncentrowane są na zrównoważonym rozwoju środowiska miejskiego. 

Podczas panelu podsumujemy kończącą się kadencję Parlamentu Europejskiego w zakresie podejmowania działań na rzecz transfomracji systemu żywnościowego, klimatu, bioróżnorodności, praw człowieka oraz zwierząt. Porozmawiamy także o tym, jakie rozwiązania mogą zostać wprowadzone w życie, aby ceny na półkach sklepowych odzwierciedlały realny wpływ żywności pochodzenia zwierzęcego na środowisko oraz zapytamy o rolę organizacji społeczeństwa obywatelskiego w wypracowywaniu rozwiązań dla naszej wspólnej przyszłości. 

Panel ten został zorganizowany we współpracy z TAPPC oraz European Vegan Union. 

Dołącz online: https://vegansummit.eu

Tagi

Stworzone przez allblue.pl