PL   |   EN

Klimatyczna bzdura roku 2023 - wyniki plebiscytu

Klimatyczna bzdura roku 2023 - wyniki plebiscytu
źródło : www.klimatycznabzduraroku.pl
Klimatyczna bzdura roku 2023 wybrana! W głosowaniu internautów zwyciężyła wypowiedź Marii Kurowskiej, na kolejnych miejscach uplasowały się twierdzenia Krzysztofa Bosaka i Jacka Wilka.

Coraz mniej osób decyduje się wprost podważać fakty na temat zmiany klimatu. W zamian coraz bardziej popularne jest rozpowszechnianie dezinformacji na temat polityk klimatycznych. Mimo to wciąż udaje się nam znajdować wypowiedzi, które zasługują na start w plebiscycie Klimatyczna bzdura roku. W jego ramach internauci głosują na najbardziej absurdalne stwierdzenia na temat mechanizmów rządzących klimatem, jego badań oraz przyczyn i konsekwencji zmiany klimatu.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji plebiscytu zwyciężyła wypowiedź Marii Kurowskiej:
Jeśli będzie zeroemisyjność i nie będzie CO2 w powietrzu, to zagłodzimy przyrodę, bo z czego będzie się rozwijać?

Jest to oczywista nieprawda, bo ewentualna zeroemisyjność gospodarki nie oznacza, że dwutlenek węgla zniknie z atmosfery. Oddychanie roślin i zwierząt, pożary i rozkład materii organicznej na bieżąco uzupełniają to, co jest pochłaniane w procesie fotosyntezy. Przyroda nie potrzebuje emisji z przemysłu – w końcu przez miliony lat radziła sobie bez niego.

Kolejne miejsca na podium zajęły wypowiedzi Krzysztofa Bosaka i Jacka Wilka. Pełną listę wypowiedzi i wyjaśnień znajdziecie na stronie plebiscytu.

 

źródło: Nauka o klimacie

Tagi

Stworzone przez allblue.pl