PL   |   EN

Cykl szkoleń dla aktywistów klimatycznych

Cykl szkoleń dla aktywistów klimatycznych
Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zaprasza na nowy cykl szkoleń dla Strażników i Strażniczek Klimatu.

DATA: Zjazd I (17-19 maja 2024 r.), Zjazd II (14-16 czerwca 2024 r.), Zjazd III (6-8 września 2024 r.)

MIEJSCE: Stacja Edukacji Ekologicznej w Bystrej p. Bielskiem-Białą

CENA: Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapewniamy noclegi i wyżywienie.

Martwią Cię zmiany klimatu i ich wpływ na Polskę? Czytanie informacji na ten temat, zmiana codziennych nawyków, podpisywanie petycji Ci nie wystarcza i chciał(a)byś zrobić coś więcej? Czujesz, że drzemie w tobie potencjał do bycia aktywist(k)ą ale nie wiesz od czego zacząć? A może już działasz na rzecz klimatu i chcesz robić to lepiej? Jeżeli Twoją potrzebą jest zdobywanie rzetelnej wiedzy i umiejętności jak ją wykorzystać, dołącz do Strażników i Strażniczek Klimatu! Tym razem skupimy się na gazie i wszystkich problemach, jakie niesie to paliwo kopalne w miksie energetycznym Polski oraz dla klimatu.

Strażnicy i Strażniczki Klimatu to jedyne w Polsce szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej przygotowujące kompleksowo osoby, które chcą samodzielnie prowadzić kampanie na rzecz walki z kryzysem klimatycznym i dewastacją przyrody. Obecna dekada jest kluczowa dla ścięcia emisji gazów cieplarnianych i powstrzymania najpoważniejszych skutków katastrofy klimatycznej. Podczas szkolenia przejdziesz trening medialny i komunikacyjny i zdobędziesz wiedzę z zakresu transformacji energetycznej (m.in. roli gazu kopalnego i wodoru, wpływu metanu na klimat i alternatywnego systemu energetycznego bez paliw kopalnych).

Dla kogo?
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą aktywnie działać na rzecz transformacji energetycznej, ochrony klimatu i przyrody.: edukatorów, studentów, aktywistów ekologicznych, społeczników, zarówno dla osób mających już doświadczenie w działaniu dla środowiska jak i tych, które dopiero szukają swojego miejsca w ruchu na rzecz ochrony klimatu i sprawiedliwości społecznej. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.

Tematyka i cel
Uczestnicy szkolenia będą zdobywać wiedzę pod okiem wiodących ekspertów z dziedziny wiedzy o klimacie, transformacji energetycznej oraz działań medialnych i prowadzenia kampanii. Osią szkoleń będą zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem roli gazu kopalnego, jednak nabyte podczas wykładów i warsztatów kompetencje mają charakter uniwersalny i będą przydatne również na innych polach społecznej aktywności.

Jak wygląda praca na szkoleniu
Szkolenie Strażnicy Klimatu składa się z trzech weekendowych (piątek-niedziela) zjazdów, zajęcia rozpoczynają się w piątki o godz. 17:00. W sobotę trwają od godziny 9 do 19, w niedzielę od 9 do 15 i składają się z wykładów oraz zajęć warsztatowych. Szkolenie to ogromna porcja wiedzy teoretycznej i niepowtarzalna szansa, by wykorzystać cenne umiejętności praktyczne w czasie planowanych, organizowanych i realizowanych wspólnie z prowadzącymi działań na rzecz ochrony klimatu i przyrody: akcji edukacyjnych i happeningów oraz działań medialnych i analitycznych. Uczestnicy mają zapewnione noclegi i wyżywienie (posiłki wegetariańskie/wegańskie). Udział w szkoleniu Strażnicy Klimatu jest nieodpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu na miejsce szkoleń.

 Rekrutacja

1. Kandydaci wypełniają ankietę rekrutacyjną do 14.04.2024 r. 

2. Wypełnione ankiety są oceniane ze względu na następujące kryteria: motywację do uczestnictwa w projekcie, dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu lokalnych działań i kampanii społecznych oraz plany wykorzystania nabytych umiejętności w działalności dla ochrony klimatu i przyrody. 

3. W oparciu o ocenę ankiet stworzona zostanie lista rankingowa kandydatów. Do dnia 19.04.2024 uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową o kwalifikacji do szkolenia.

4. Pierwszych 18 osób zostanie zaproszonych do udziału w projekcie. Pozostałe osoby zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

5. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji: Anna Treit, Katarzyna Wiekiera.

6. Szkolenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich.

7. Uczestnicy zobowiązują się do udziału w trzech zjazdach szkoleniowych.

Więcej informacji: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Tagi

Stworzone przez allblue.pl