więcej


Energetyka

Finlandia chce zrezygnować z węgla do 2030 roku (19922)

2016-12-01

Drukuj
galeria

W ciągu 14 lat Finlandia zaprzestanie produkcji energii z węgla – wynika z przedstawionych w ubiegłym tygodniu rządowych planów. Do 2050 roku produkcja energii w tym kraju ma być neutralna dla środowiska.

Finlandia od lat z sukcesem rozwija odnawialne źródła energii – w ubiegłym roku OZE stanowiły 40 proc. w końcowym zużyciu energii. Do 2030 roku, jak wynika z szacunków, udział ten wzrośnie do 47 proc.

- Wykorzystanie potencjału fińskiej energii odnawialnej do produkcji energii elektrycznej na skalę przemysłową jest jedną z kluczowych kwestii w realizacji długoterminowych celów energetycznych i klimatycznych – mówił Oli Rehn, minister ds. gospodarki.

Plany dotyczące rezygnacji z produkcji energii z węgla muszą zostać zatwierdzone przez fiński parlament. Dyskusje na ten temat mają się odbyć w grudniu.

Źródło: www.reo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej