więcej


Energetyka

Gaz łupkowy tematem rozmów delegacji rządowej podczas wizyty w USA (9177)

2011-04-06

Drukuj
W ramach polsko-amerykańskiej współpracy w projekcie Global Shale Gas Initiative w dniach 28-29 marca 2011 r. odbyła się wizyta przedstawicieli polskiego rządu w Waszyngtonie. W spotkaniach wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska – główny geolog kraju dr Henryk Jacek Jezierski. 
Podczas spotkań w Departamencie Stanu USA główny geolog kraju przedstawił obecny stan oraz perspektywy zagospodarowania złóż gazu łupkowego w Polsce. Podczas spotkania z ambasadorem R. Morningstarem uczestnicy zapoznani zostali m.in się z amerykańskim modelem regulacji prawnych wykorzystywanym w sektorze gazu łupkowego.

W ramach wizyty na Uniwersytecie West Virginia, zlokalizowanym w sąsiedztwie pola łupkowego Marcellus, dyskutowano o nawiązaniu współpracy między uniwersytetem a polskimi uczelniami wyższymi w zakresie perspektyw rozwoju sektora gazu łupkowego w Polsce.

W skład delegacji polskiej grupy rządowej weszli m.in.:
Henryk Jacek Jezierski – główny geolog kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Marcin Korolec – podsekretarz stanu, Ministerstwo Gospodarki, Zbigniew Marciniak – podsekretarz stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Krzysztof Stanowski – podsekretarz stanu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz rektorzy polskich wyższych uczelni zainteresowanych współpracą z amerykańskimi ośrodkami naukowymi.


źródło: Ministerstwo Środowiska
www.mos.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej