więcej


Energetyka

Japończycy nie chcą elektowni atomowych (12845)

2011-07-03

Drukuj

Z sondażu przeprowadzonego w ostatni weekend czerwca przez japoński dziennik „Nikkei” wynika, że większość Japończyków sprzeciwia się ponownemu uruchomieniu reaktorów jądrowych. 

Wcześniej aż 54 reaktory znajdujące się na terenie całego kraju wytwarzały około 30 proc. energii elektrycznej Japonii. Po tragicznych wydarzeniach z 11 marca, kiedy to przez kraj przeszły fale trzęsień ziemi i tsunami, 35 reaktorów zostało zamkniętych.

Według sondażu 70 proc. ankietowanych nie chce, aby reaktory zostały powtórnie uruchomione. 47 proc. uważa, że liczba elektrowni jądrowych powinna zostać zmniejszona, jednocześnie 21 proc. chciałoby, aby wszystkie reaktory zostały zamknięte. 

Jak podaje PAP, sondaż przeprowadzono telefonicznie w ciągu weekendu na próbie 893 osób.

 

logo_ekologia_pl1


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej