więcej


Energetyka

Kolejna elektrownia atomowa w Japonii zamknięta (12620)

2011-05-11

Drukuj
Operator elektrowni atomowej Hamaoka, położonej w środkowej części Japonii, 200 km na zachód od Tokio, zamknie siłownię dopóki nie zostaną w niej zbudowane dodatkowe systemy bezpieczeństwa – poinformowała Agencja Reutera.  
Decyzja o zamknięciu elektrowni wiąże się z propozycją premiera Naoto Kana, który wyraził obawę, iż budynek, który położony jest w wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie, nie jest wystarczająco zabezpieczony przed ewentualnym trzęsieniem ziemi. 

Władze firmy Chubu Electric Power w poniedziałek, 9 maja br. przyjęły na specjalnym posiedzeniu propozycję premiera, tłumacząc to rosnącym zaniepokojeniem po wypadku w elektrowni Fukushima I. 

W związku z decyzją rządu Japonii wyłączone zostaną reaktory nr 4 i nr 5, czyli jedyne wykorzystywane obecnie w elektrowni Hamaoka. W siłowni znajduje się łącznie pięć reaktorów. Trzecia co do wielkości elektrownia wznowi pracę gdy zostaną wzmocnione systemy bezpieczeństwa, a w szczególności wał zabezpieczający przed tsunami. Jak poinformowała Agencja Reutera, może to potrwać nawet 2 lata. 

Skąd taka decyzja? Władze Japonii po tragicznym trzęsieniu ziemi i tsunami, które przeszły przez Japonię 11 zdecydował o wprowadzeniu bardziej rygorystycznych środków.Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej