więcej


Energetyka

Kredyt z dopłatą na kolektory: NFOŚiGW zaprasza kolejne banki (9520)

2011-04-17

Drukuj
NFOŚiGW realizujący program kredytu z 45% dopłatą na montaż instalacji solarnych zaprasza do współpracy kolejne banki.  
Program kredytu z dopłatą na solary wystartował w połowie ubiegłego roku i jest realizowany przez NFOŚiGW we współpracy z 6 bankami. Udział banków w mechanizmie przyznawania dotacji ma kluczowe znaczenie – każdy chętny do otrzymania dofinansowania na solary musi najpierw zgłosić się do jednego z nich w celu zaciągnięcia kredytu. Dopiero po tym, a także po wykonaniu instalacji zgodnie z regulaminem programu, Fundusz spłaca część poniesionych w związku z tym kosztów. 

Obecnie w programie NFOŚiGW udział biorą następujące banki: Bank Ochrony Środowiska, Bank Polskiej Spółdzielczości, Gospodarczy Bank Wielkopolski, Krakowski Bank Spółdzielczy, Mazowiecki Bank Regionalny i Warszawski Bank Spółdzielczy.

Aby dotrzeć do większej grupy odbiorców, a także w celu zwiększenia konkurencji pomiędzy biorącymi udział w programie bankami, NFOŚiGW chce poszerzyć ich grono o nowe podmioty.

– Wieloletni program realizowany jest od ubiegłego roku i obejmuje swoim zasięgiem obszar całego kraju. Efekty współpracy z dotychczasowymi partnerami są bardzo dobre. Oferując współpracę kolejnym bankom liczymy na dalsze poszerzenie, zróżnicowanie i wzrost konkurencyjności oferty rynkowej oraz na zwiększenie liczby placówek bankowych oferujących pomoc w zakupie kolektorów. W ten sposób wspólnie z naszymi partnerami pragniemy zachęcić Polaków do zakupu dotowanych przez państwo kolektorów słonecznych wykorzystywanych do ogrzewania wody użytkowej oraz wspomagających centralne ogrzewanie budynków – czytamy na stronie NFOŚiGW. 

Jak informuje NFOŚiGW, na lata 2011-12 przewidziano do rozdysponowania 61,9 mln zł, przy czym maksymalna kwota przyznanego bankowi limitu środków nie może przekroczyć 30 mln zł.

Na wnioski banków, które będą chciały wziąć udział w programie 45% dopłat na zakup solarów, Fundusz czeka do końca kwietnia.

Więcej informacji na stronie NFOŚIGW:
www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,252,nfosigw-zaprasza-banki-do-wspolpracy.html


źródło: Heliosfera.pl
heliosfera.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej