więcej


Energetyka

Laureaci Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej za rok 2010 (9581)

2011-02-06

Drukuj
Związek Powiatów Polskich ogłosił laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej za rok 2010. Na czele klasyfikacji w swoich kategoriach znalazły się powiaty i gminy stawiające na rozwój energetyki wiatrowej. 
Najlepsze wśród powiatów Powiat Słupski i Powiat Iławski i najlepsza spośród gmin wiejskich Gmina Kobylnica zdecydowaną większość punktów rankingowych uzyskały za zlokalizowane na swoim terenie farmy wiatrowe. Sklasyfikowanemu na pierwszym miejscu Powiatowi Słupskiemu 4800 z 6550 pkt. przyznano za zespół 24 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 48 MW. Drugi na liście Powiat Iławski 4050 ze swoich 4285 pkt. zdobył za farmę wiatrową o mocy 40,5 MW, w skład której wchodzi 27 turbin.

Najlepsza w kategorii gmin wiejskich Gmina Kobylnica, której przyznano w sumie 5230 pkt., 4800 pkt. uzyskała za farmę wiatrową o mocy 48 MW oraz małe przydomowe instalacje.

Pełny ranking dostępny jest na stronie: www.zpp.pl/index.php lub tutaj www.eo.org.pl/layout.php


źródło: PSEW 
www.psew.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej