więcej


Energetyka

Nowatorska instalacja solarna w fabryce Viessmanna (9550)

2011-04-16

Drukuj
Viessmann zbudował w swojej fabryce ogromną instalację solarną składającą się z zamontowanych horyzontalnie kolektorów próżniowych typu heat-pipe.  
Do instalacji zostały wykorzystane kolektory z serii Vitosol 200-T, które firma wprowadziła na rynek w ubiegłym roku i które są pierwszymi kolektorami rurowymi heat-pipe nadającymi się do montażu w poziomie. W pozostałych dostępnych na rynku kolektorach tego typu należy stosować ustawienie pod pewnym skosem, aby zapewnić właściwą cyrkulację cieczy w rurach.

Komponenty do kolektorów Vitosol 200-T są montowane w chińskiej fabryce Viessmanna i składane we francuskim Fualquemont. To właśnie tutaj powstała nowatorska instalacja, w której powierzchnia kolektorów zajmuje w sumie 260 m2.

Jak twierdzą przedstawiciele francuskiego oddziału Viessmann, instalacja kolektorów w ich fabryce generuje ilość energii, która odpowiada wykorzystaniu 10 tys. litrów ropy rocznie.

Jedną z ostatnich inwestycji w Fualquemont służącą usprawnieniu produkcji kolektorów był zakup od austriackiego Dtec maszyn wykorzystujących technologię laserową, dzięki którym produkcja pojedynczego absorbera zajmuje zaledwie 70 sekund. 


źródlo: Heliosfera.pl
heliosfera.pl 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej