więcej


Energetyka

Podsumowanie seminarium o kolektorach na targach CENERG (9525)

2011-04-09

Drukuj
25 marca odbyło się w Warszawie seminarium pt. "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem". Jego organizatorem był Instytut Energetyki Odnawialnej. 
Seminarium zgromadziło ponad 120 osób, reprezentujących różne środowiska z sektora energetyki słonecznej termicznej: instalatorów, producentów urządzeń, sektora banków, instytucji finansujących, stowarzyszeń, przedstawicieli nauki. Stało się wydarzeniem dla całej branży polskiego przemysłu energetyki słonecznej termicznej i skupiło uwagę mediów.

Głównymi tematami seminarium były: program dotacji NFOŚiGW dla gospodarstw domowych oraz wspólnot mieszkaniowych i program dotacji Polseff dla małych, średnich przedsiębiorstw. Jako element niezbędny przy budowaniu świadomości beneficjentów programów dotacyjnych została zaprezentowana kampania promująca wykorzystanie energii słonecznej – Europejskie Słoneczne Dni.

Ponadto zostały przedstawione doświadczenia z realizacji programu: sektora bankowego oraz sektora producentów i instalatorów systemów słonecznych. W końcowej części seminarium odbyła się dyskusja dot. funkcjonowania programu dotacji na rynku i wykorzystania programów na rzecz rozwoju energetyki słonecznej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pokonferencyjnymi. Materiały pokonferencyjne dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Aby zarejestrować się, należy wypełnić formularz rejestracyjny na www.inwestujwkolektory.pl, dostępny po prawej stronie. Zdjęcia z seminarium dostępne są w dziale "Galeria" na www.inwestujwkolektory.pl.

Partnerem seminarium była: Grupa BPS, Banki Spółdzielcze i Bank BPS.
Portal ChronmyKlimat.pl był patronem medialnym wydarzenia.


źródło: Heliosfera
www.heliosfera.pl 
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej