więcej


Energetyka

Policja inwestuje w kolektory słoneczne (12801)

2011-06-23

Drukuj

Nowo budowany obiekt Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wzbogaci się o kolektory słoneczne, a Komisariat Policji w Iłży (powiat radomski) o elektrownię wiatrową – informuje KWP w Radomiu.

W gabinecie mł. insp. Tomasza Kowalczyka – Mazowieckiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu powstał nowatorski pomysł instalacji kolektorów słonecznych na nowo budowanym obiekcie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i elektrowni wiatrowej na terenie Komisariatu Policji w Iłży.


Koncepcję omówiono z zaproszonym naukowcem z Politechniki Radomskiej, lokalizację elektrowni wiatrowej wytypowano z miejsc dostępnych na terenie garnizonu mazowieckiego, posiłkując się ekspertyzami o intensywności wiatru w Polsce, opracowanymi dla naszych potrzeb przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie – jak podaje KWP w Radomiu.

W grudniu zeszłego roku Zespół Funduszy Pomocowych KWP zs. w Radomiu złożył wniosek w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 – "Zdobywamy energię – kolektory słoneczne i turbiny wiatrowe w Policji".

W Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych złożono także wniosek o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, pod nazwą: „Pomóżmy środowisku – termomodernizacja obiektów Policji w Radomiu i Siedlcach”.

Dzięki pozyskanym w ten sposób funduszom Komenda Miejska w Ostrołęce zostanie wyposażona w kolektory słoneczne, a Komisariat Policji w Iłży wzbogaci się o własną elektrownię wiatrową. Kolektory słoneczne, które posłużą do podgrzewania bieżącej wody, zostaną zainstalowane również na budynkach KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.


źródło: Heliosfera.pl
www.heliosfera.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej