więcej


Energetyka

Strategia "Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko". Perspektywa 2020 r. (12556)

2011-05-11

Drukuj
Ministerstwo Gospodarki zaprezentowało projekt dokumentu pt. "Strategia Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko. Perspektywa 2020 r.". Projekt strategii został w dniu 4 maja br. przyjęty przez Kierownictwo Ministerstwa Gospodarki. W dniu 18 maja br. będzie przedmiotem obrad Kierownictwa Ministerstwa Środowiska.
Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi Polska, jest pogodzenie wzrostu gospodarczego z dbałością o środowisko.

Zagwarantowanie wysokiej jakości życia obecnym i przyszłym pokoleniom na poziomie, na jaki pozwala rozwój cywilizacyjny, a jednocześnie efektywne i racjonalne korzystanie z dostępnych zasobów to podstawowy warunek rozwoju zrównoważonego.

Strategia "Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko" (BEiŚ) obejmuje dwa niezwykle istotne z punktu widzenia funkcjonowania państwa obszary. Wskazuje także kluczowe reformy i niezbędne działania, które powinny zostać podjęte w perspektywie do 2020 roku.

Projekt dokumentu dostępny jest na stronie: 
www.mg.gov.pl/files/upload/13281/BEIS_ver_4_maja.pdf


źródło: Ministerstwo Gospodarki
www.mg.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej