więcej


Pieprz i Wanilia - Kraszewski i Trojanowska zwycięzcami sondażu! (10792)

2010-11-18

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Wypowiedź Andrzej Kraszewskiego: „Klimat to jeden z priorytetów polskiej i europejskiej polityki. Udowadniamy, że ochrona klimatu to nie tylko wydatki, ale też zyski i szansa na rozwój!” uczyniła go ponownie zwycięzcą kategorii „Wanilia”. Tytuł „Pieprzu” otrzymały słowa Hanny Trojanowskiej o energetyce atomowej.
Minister Środowiska został zwycięzcą po raz drugi z rzędu. W poprzedniej ankiecie wygrała jego wypowiedź przekonującą, że wyzwania klimatyczne stymulują innowacyjność i rozwój.

Pieprzem utytułowano stwierdzenie, że inwestycja w elektrownię atomową „[...] zwiększy nasze bezpieczeństwo energetyczne przez zapewnienie dostaw energii elektrycznej po racjonalnych kosztach i z uwzględnieniem zaostrzających się wymogów ochrony środowiska, a jednocześnie pomoże w wypełnianiu zobowiązań wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego UE”.

Zwycięzcy wyłonieni zostali w trwającym miesiąc głosowaniu internetowym.
Już wkrótce kolejna edycja „Pieprzu i Wanilii”!

źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej