więcej


Polityka klimatyczna

COP 18 – potrzebna jest wola polityczna (15090)

2012-11-26

Drukuj

Dziś rozpoczynają się obrady 18. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 18) w Doha w Katarze. Co musi się wydarzyć, aby przełamany został obecny impas w negocjacjach klimatycznych? Po co na szczyt klimatyczny jadą przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy? Dlaczego te rozmowy są takie ważne? Zapraszamy do wysłuchania komentarzy ekspertów.

Zdaniem Urszuli Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej, większość krajów jest świadoma tego, że na tegorocznym szczycie powinny zapaść konkretne decyzje, potrzeba tylko więcej chęci do kompromisu. Polska może mieć w tym roku duży wpływ na efekt negocjacji.

Urszula Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej – plik mp3 (2:19)

 

Leszek Drogosz, kierownik Biura Infrastruktury w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, wyjaśnia, że na szczycie klimatycznym w Doha Warszawa będzie starała się podkreślić rolę samorządów w pracy na rzecz ochrony klimatu. Przedstawiciele Urzędu Miasta chcą także przyjrzeć się konferencji z perspektywy potencjalnego gospodarza COP 19 w przyszłym roku.

{audio}http://old.chronmyklimat.pl/theme/UploadFiles/File/Komentarze_AUDIO/Leszek_Drogosz_21-11-12.mp3{/audio}

Leszek Drogosz, kierownik Biura Infrastruktury w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy – plik mp3 (2:23)

 

Monika Marks, koordynatorka programu „Klimat i Energia" w WWF Polska przyznaje, że temat negocjacji wzbudza wśród ludzi nieufność, jednak w rzeczywistości ostatnie lata pokazały, że zmiany klimatu są odczuwalne także na naszym podwórku. Wbrew pozorom nie jest to problem zupełnie odległy od życia i rzeczywistości przeciętnego Polaka.

{audio}http://old.chronmyklimat.pl/theme/UploadFiles/File/Komentarze_AUDIO/Monika_Marks_WWF_21-11-12.mp3{/audio}

Monika Marks, koordynatorka programu "Klimat i Energia" w WWF Polska – plik mp3 (2:19)

 

Wysłuchała Agata Golec, ChronmyKlimat.pl.

 

Normal 0 21 Dziś rozpoczynają się obrady 18. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 18) w Doha w Katarze. Co musi się wydarzyć, aby przełamany został obecny impas w negocjacjach klimatycznych? Po co na szczyt klimatyczny jadą przedstawiciele Urzędu M.st. Warszawy? Dlaczego te rozmowy są takie ważne? Zapraszamy do wysłuchania komentarzy ekspertów.

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej