więcej


Polityka klimatyczna

Minister Korolec nominowany do nagrody MP Power Awards (15490)

2013-03-17

Drukuj

Nominacja jest wynikiem zgłoszenia przez ministra Korolca kandydatury Warszawy na gospodarza Konferencji Klimatycznej ONZ w sprawie Zmian Klimatu COP19. Polska otrzymała zgodę na organizację tego globalnego szczytu, w którym przewidywany jest udział około 12 tys. delegatów z całego świata.

O COP19

Konferencja Klimatyczna ONZ w sprawie Zmian Klimatu COP to najważniejsze forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej. Co roku w wydarzeniu uczestniczy kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów, w tym polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekologicznych i naukowych, mediów oraz reprezentantów biznesu. Oprócz negocjacji politycznych podczas szczytów klimatycznych odbywa się kilkadziesiąt imprez towarzyszących dotyczących tematyki zmian klimatu i ograniczania ich skutków.

Organizacja konferencji w Warszawie daje Polsce możliwość moderowania globalnych negocjacji klimatycznych. Dla kraju - organizatora to także ogromna promocja wśród kilkunastu tysięcy uczestników z całego świata.

Polska była już organizatorem szczytu klimatycznego COP14 w 2008 roku, w Poznaniu. Konferencja ta została uznana za jedną z najlepiej zorganizowanych w historii COP. W tym roku odbędzie się w dniach od 11 do 22 listopada br. w Warszawie na Stadionie Narodowym.

O nominacji

MP Power Awards to konkurs, którego celem jest wyróżnienie najlepszych eventów oraz ekspertów i osobistości tej branży. Minister Korolec otrzymał nominację w kategorii „Open". Jest ona dedykowana  przedstawicielom instytucji, stowarzyszeń, urzędów i firm działających pośrednio na rzecz branży eventowej. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali planowanej na kwiecień tego roku.

 

źródło: Ministerstwo Środowiska

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej