więcej


Polityka klimatyczna

Politycy mówią - prawdziwi liderzy podejmują działania (8745)

2009-12-18

Drukuj
Dziś w wielu polskich redakcjach, pojawiło się „specjalne wydanie” International Herald Tribune. Na pierwszej stronie czytamy „Szefowie rządów i państw podpisali historyczne porozumienie na rzecz ochrony klimatu”.
„Wydanie specjalne” jest poświęcone podsumowaniu Szczytu Klimatycznego i datowane jest na sobotę 19 grudnia 2009 roku. Poprzez tę publikację, ekolodzy z Greenpeace chcą przekazać szefom rządów i państw zgromadzonych w Kopenhadze, że ambitne porozumienie na rzecz klimatu jest ciągle możliwe.

„Przygotowaliśmy specjalne wydanie znanego dziennika, w którym pokazaliśmy optymistyczny scenariusz zakończenia negocjacji. Chcielibyśmy żeby właśnie tak wyglądały sobotnie nagłówki gazet. Ciągle wierzymy że jest to możliwe.” – mówi Julia Michalak, koordynatorka kampanii Greenpeace Klimat i Energia.

„Wydanie specjalne” International Herald Tribune w wersji elektronicznej dostępne jest na stronie iht.greenpeace.org.

Greenpeace uważa, że porozumienie w sprawie nowego porozumienia klimatycznego ciągle jest możliwe. Greenpeace domaga się aby w nowym porozumieniu klimatycznym kraje rozwinięte zobowiązały się do 40% redukcji emisji gazów cieplarnianych rocznie do 2020 roku, całkowitego zaprzestania wycinki lasów tropikalnych do końca 2020 roku oraz wsparcia finansowego w wysokości 110 mld euro rocznie dla krajów rozwijających się w ich zmaganiach ze skutkami zmian klimatu.

źródło: Greenpeace
www.greenpeace.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej