więcej


Polityka klimatyczna

Unia Europejska stchórzyła, światowi przywódcy zawiedli (8739)

2009-12-19

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Komentując ostatnie doniesienia z Kopenhagi, Dyrektor Generalny Greenpeace Kumi Naidoo powiedział: „To nie jest w porządku. Porozumienie nie jest ambitne i prawnie wiążące. Światowi przywódcy nie wykonali swojej pracy na dzisiaj. Nie podjęli działań powstrzymujących katastrofalne zmiany klimatu”.

Deklaracja, która została przedstawiona na Szczycie Klimatycznym w Kopenhadze przez Baracka Obamę jest politycznym mydleniem oczu. Nie pomoże powstrzymać katastrofalnych zmian klimatu i ochronić tych, którzy są na nie najbardziej narażeni.

Nie ustalono ile powinny wynieść światowe redukcje emisji gazów cieplarnianych dla krajów rozwiniętych, a zadeklarowana pomoc finansowa dla krajów rozwijających się jest o wiele niższa od rzeczywistych potrzeb.

“Szczyt Klimatyczny w Kopenhadze był największym politycznym spotkaniem na naszej planecie jaki miał miejsce w ciągu ostatnich dekad. Jednak wszyscy zawiedli. Unia Europejska nie walczyła o sukces, a Polska nie umiała wyjść poza ramy wąskich narodowych interesów. W rezultacie Unia nie podniosła swojego celu redukcyjnego do 30% i nie dała negocjacjom tak potrzebnego impulsu” – mówi Julia Michalak, koordynatorka kampanii Greenpeace "Klimat i Energia".

źródło: www.greenpeace.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej