więcej


Rośnie las dzięki e-pitom (10796)

2010-11-04

Drukuj
1000 dębów i grabów w Wielkopolskim Parku Narodowym to efekt kampanii ekologicznej e-las, w ramach której firma e-file, producent programu do rozliczania deklaracji podatkowych e-pity, przekazywała 1 grosz za każde pobranie aplikacji przez podatników. 
Sadzenie drzew zakupionych z pieniędzy przekazanych przez firmę e-file w ramach kampanii „Drzewko za 1 grosz” odbyło się 4 października 2010 roku w Osowej Górze niedaleko Mosiny, na terenie chronionym Wielkopolskiego Parku Narodowego. Partnerem akcji była fundacja Aeris Futuro.

Ideą twórców programu e-pity, poza usprawnieniem procesu rozliczania się z fiskusem, były działania proekologiczne. Każde pobranie programu ze strony www.e-pity.pl umożliwiało zasadzenie wirtualnego drzewa na stronie www.e-las.pl. Organizatorzy zadbali, aby nie była to wyłącznie online’owa zabawa i od każdego pobranego programu przekazywali 1 grosz fundacji Aeris Futuro. Za uzbieraną w tym roku kwotę fundacja zakupiła 1000 sadzonek drzew. Firma e-file chciała swoimi działaniami zwrócić uwagę podatników na problem marnotrawienia papieru podczas wypełniania tradycyjnych PIT-ów i nakłonić do ich przesyłania przez Internet.

– Stworzyliśmy bezpieczny i maksymalnie prosty program do rozliczania PIT-ów. Chcieliśmy jednak zakomunikować podatnikom, że podczas wypełniania deklaracji podatkowych można zrobić coś jeszcze – przekazać 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego oraz wykazać się postawą proekologiczną poprzez nieużywanie formularzy papierowych i wysłanie PIT-a przez Internet. Stąd pomysł na e-las. Cieszymy się, że podczas kampanii rosły nie tylko wirtualne drzewa na stronie www, ale także kwota, jaką mogliśmy przekazać ekologom – mówi Adam Mielcarski, prezes zarządu e-file sp. z o.o.

e-file już teraz zapowiada kolejne inicjatywy proekologiczne związane z wprowadzaniem nowych rozwiązań mających promować i usprawniać internetowe kontakty obywateli z urzędami, czyli tzw. idee e-urzędu.

– Cieszymy się, że kolejna firma prowadzi aktywną politykę proekologiczną – nie tylko na papierze. Kampania „Drzewko za 1 grosz”, do której się przyłączyliśmy zwraca uwagę na kluczowy problem, jakim jest marnowanie papieru poprzez drukowanie e-maili, kopiowanie dokumentów i mnożenie biurokracji. Mamy nadzieję, że już w następnym roku coraz więcej podatników zdecyduje się na przesłanie PIT-a przez Internet i zasadzi z nami kolejne lasy – mówi Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro.

Akcja e-las będzie kontynuowana także podczas przyszłorocznej edycji programu e-pity. Co więcej, firma e-file, będzie chciała umożliwić – przynajmniej części użytkowników programu – samodzielne zasadzenie swojego drzewka.
 
***

O firmie e-file sp. z o.o

Działająca od 2009 roku spółka jest producentem profesjonalnych aplikacji biznesowych oraz programów wykorzystujących rozwiązania informatyczne do ułatwiania codziennego życia. Program e-pity jest pierwszą aplikacją udostępnioną przez firmę szerokiemu audytorium. Hasłem przewodnim firmy e-file jest e-life, a jej celem budowanie prostych i funkcjonalnych aplikacji, które sprawdzą się na co dzień. Więcej na: www.e-file.pl źródło: Fundacja Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej