więcej


Energetyka

Sawicki krytykuje nową ustawę o OZE (13544)

2011-11-14

Drukuj

Minister Rolnictwa skrytykował założenia nowej ustawy o energii odnawialnej, nad którą prace finalizuje Ministerstwo Gospodarki. Czy oznacza to początek długiej drogi w pracach nad jej projektem?

– W tym kształcie ta ustawa nic nie zmieni na rynku odnawialnej energii. To jest nie do zaakceptowania - powiedział "Rzeczpospolitej" Marek Sawicki opierając się na opinii działającego w resorcie rolnictwa specjalnego zespołu ds. energetyki odnawialnej pod przewodnictwem prof. Janusza Gołaszewskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. – Nie przewiduję, by ustawa ta została szybko przyjęta – "RZ" cytuje Sawickiego.

Co ciekawe, oprócz słów krytyki pod adresem nowej ustawy minister rolnictwa zaznaczył, że jej projekt nie trafił jeszcze do uzgodnień międzyresortowych i dlatego trudno się do niego ustosunkować.

Ministra rolnictwa mogą interesować zwłaszcza zapisy nowej ustawy obejmującej sektor biomasowy czy biogazowy. W lipcu Sawicki zapowiadał, że jego resort będzie pracować nad rozwiązaniami służącymi rozwojowi energetyki rozproszonej na terenach wiejskich.

Jak podkreślił ponadto Sawicki, ustawa o OZE powinna być nadrzędna wobec innych przepisów o energii odnawialnej i dlatego resort gospodarki powinien wstrzymać się z przygotowaniem założeń osobnej ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej