PL   |   EN

TOUR de WSIiZ

TOUR de WSIiZ
źródło : Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Rajd rowerowy Tour de WSIiZ to przełomowe i nietypowe wydarzenie, które ma na celu nie tylko zachęcać do korzystania z roweru jako środka transportu, ale również zjednoczyć społeczność akademicką oraz tych wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic, którzy zdecydują się na podjęcie wyzwania. Dołącz do nas i przekonaj się sam, dlaczego warto wziąć udział w pierwszej edycji rowerowego wydarzenia!

Celem organizacji rajdu jest propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu, a także promocja zdrowego stylu życia i zrównoważonej turystyki rowerowej w województwie podkarpackim. Trasa rajdu została zaplanowana w taki sposób, aby promować istniejącą infrastrukturę rowerową – ścieżki rowerowe w Rzeszowie oraz szlak rowerowy GREEN-VELO. Pośrednim celem organizacji wydarzenia jest promowanie roweru jako środka transportu, dzięki któremu możemy bez problemu płynnie poruszać się po zatłoczonych miastach, aktywnie wypoczywać, a w konsekwencji skutecznie ograniczać emisję CO2.

Rajd rowerowy Tour de WSIiZ – najważniejsze informacje

Rajd rowerowy Tour de WSIiZ wystartuje 13 maja 2023 roku o godz. 10:30. To idealny czas dla przyszłych amatorów wypraw rowerowych na rozpoczęcie swojej przygody, a dla wszystkich pasjonatów tego sportu będzie wspaniałą okazją do poznania nowych osób oraz do podzielenia się swoimi wzajemnymi doświadczeniami. Dlatego z pewnością warto zapisać tę datę w swoim kalendarzu nadchodzących eventów rowerowych.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w tegorocznej edycji, będą mieli do pokonania około 20-kilometrową trasę z punktu startu, który umiejscowiony jest przy siedzibie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego, do punktu mety, mającego swoje miejsce na Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Po drodze zlokalizowane będą dodatkowe punkty startowe dla tych, którzy zechcą dołączyć do rajdu w 1/3 i 2/3 odległości trasy. Trasa Rajdu ma umiarkowany poziom trudności.

Po dotarciu na metę na Uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki!

Co czeka nas na trasie?

Trasa Rajdu rowerowego stanowi odcinek od punktu A do punktu B i w większości prowadzi ona przez ścieżki rowerowe oraz Szlak Green Velo. Uczestnicy muszą mieć na uwadze fakt, że w kilku odcinkach trasa krzyżuje się z miejskimi ulicami, co skutkuje wzmożonym ruchem pieszych i samochodów. Pokonując te fragmenty trasy należy zachować szczególną ostrożność. Zdecydowana większość trasy wiedzie przez tereny wypełnione zielenią, co stanowi idealną okazję do obcowania z naturą i podziwiania okolicznych krajobrazów.

Zależnie od panujących w tym dniu warunków atmosferycznych trasa nie powinna sprawić większych trudności, zwłaszcza doświadczonym rowerzystom. Dla uczestników mniej doświadczonych przewidujemy postoje na złapanie oddechu i odpoczęcie od siodełka. Jeden z postoi jest zaplanowany na Żwirowni, gdzie z pewnością wszystkim uczestnikom wrócą siły witalne. Na trasie nie występują ostre podjazdy, niekontrolowane zjazdy oraz duże różnice wysokości. Rajd jest wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale również czasem na aktywny relaks.

Po dotarciu na metę Uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki!

Plan Rajdu Rowerowego Tour de WSIiZ

9:30 - Rozpoczęcie zbiórki przy Kampusie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego 2

10:30 - Start Rajdu

13:30 - Planowany przyjazd na metę na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej

13:30 – 16:15 - Rozpoczęcie Ekopikniku aktywności i zdrowego odżywiania, w tym między innymi:

strefa zabaw – atrakcje i zabawy dla dzieci,
strefa zdrowia – sprawdź swoje ciśnienie, poznaj techniki automasażu i uzyskaj porady dietetyczne,
strefa atrakcji – konkursy z nagrodami, sprawdź się w jeździe w alkogoglach,
strefa rowerów – przyjdź i wypróbuj! + porady rowerowe, przegląd bezpieczeństwa roweru,
strefa beauty – malunki na dziecięcych buziach i porady kosmetologiczne.
13:30 - Poczęstunek – kiełbaska z grilla i małe co nieco,

14:30 – 15:00 - Niesamowity pokaz – rowerowe show Krystiana Herby,

16:00 - Finał konkursu „Be Eco – zaprojektuj kask rowerowy”,

16:15 – 16:30 - Rozlosowanie nagród wśród uczestników rajdu – w tym roweru!

17:00 - Zakończenie Rajdu.

Tagi

Stworzone przez allblue.pl