PL   |   EN

Ogólnopolska debata „Nasza Planeta – nasza wspólna przyszłość”

Ogólnopolska debata Nasza Planeta  nasza wspólna przyszłość
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicja Klimatyczna zapraszają na debatę poświęconą wyzwaniom klimatycznym. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 grudnia br. w Rzeszowie.

Na ratunek dla planety jeszcze nie jest za późno, ale nie możemy dłużej zwlekać! To hasło towarzyszyć będzie ogólnopolskiej debacie z udziałem ekspertów, aktywistów, młodych ludzi, polityków, przedstawicieli firm z sektora rolno-spożywczego oraz samorządowców, którzy będą dyskutować o wyzwaniach klimatycznych i środowiskowych, przed jakimi stanęła ludzkość. Debata odbędzie się 5 grudnia br., jej organizatorami są Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicja Klimatyczna.

W czasie trzech sesji panelowych eksperci pomogą młodemu pokoleniu przekonać władze (polityków i samorządowców), jakie są najpilniejsze zadania, przede wszystkim w systemie produkcji żywności, który ma olbrzymi wpływ na bioróżnorodność oraz nasze zdrowie. Opiekunem merytorycznym sesji I pt. „System produkcji żywności do kapitalnego remontu” będzie dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, Prezydent WSIiZ. Sesja II nosi tytuł „Bioróżnorodność – przyszłość rolnictwa czy utopia?”, jej opiekunką merytoryczną jest dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ. Debatę zamknie sesja pt. „Polskie rolnictwo wobec wyzwań klimatycznych”, której opiekunem merytorycznym jest dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW.

Moderatorem sesji panelowych będzie red. Michał Olszewski. W czasie trzech sesji przedstawione zostaną silne wzajemne relacje między zmianami klimatu a produkcją rolną. Ważnym celem debaty będzie też wskazanie rozwiązań oraz sformułowanie postulatów, które mogą uratować lepsze jutro naszych dzieci i wnuków. Debata ma również przyczynić się do edukacji całego społeczeństwa, bez presji którego politycy nie zaangażują się w rozwiązanie wyzwań cywilizacyjnych.

Udział w debacie jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji.

Więcej informacji i program dostępne jest na stronie wydarzenia

Tagi

Stworzone przez allblue.pl